Menu portálu
 
Anketa
Organizujete si na vaší škole sami semináře?

Napište nám! 
Databáze dodavatelů

hledání firem:
 

Zemědělský svaz ČR vyhlašuje obrázkovou a literární soutěž na téma „Moderní české zemědělství očima dětí a studentů“
27.1.2014, zdroj: Zeměděslký svaz ČR

Zemědělský svaz ČR v rámci osvětového projektu Zemědělství žije! vyhlašuje obrázkovou a literární soutěž pro žáky základních a středních škol

Zemědělský svaz ČR v rámci osvětového projektu Zemědělství žije! vyhlašuje obrázkovou a literární soutěž pro žáky základních a středních škol na téma „Moderní české zemědělství očima dětí a studentů“. Soutěže se mohou zúčastnit všechny děti a studenti jak pod vedením učitele v rámci výuky, tak i jako jednotlivci z domova. Nejlepší díla (obrázky i texty) budou vystaveny v rámci veletrhu TechAgro 2014 v Brně.

Snahou osvětového projektu Zemědělství žije! je přiblížit dětem, ale i celé laické veřejnosti české zemědělství jako poslání a práci, která má velký smysl. „Soutěž dává prostor nové generaci, aby vyjádřila svoji představu o zemědělství a všem, co k němu patří,“ představuje hlavní smysl soutěže její koordinátorka Soňa Jelínková ze Zemědělského svazu.

Soutěž se uskuteční ve třech kategoriích. Pro žáky z prvního stupně základních škol je připravena soutěž v kreslení obrázků na téma, jak si představují moderní české zemědělství. Druhou kategorii představují žáci z druhého stupně základních škol, ve třetí kategorii mohou soutěžit také studenti středních škol a odborných učilišť, jež se mohou zúčastnit soutěže literární, v níž bude jejich úkolem napsat dvoustránkovou úvahu, jak si představují moderní české zemědělství.

„Soutěže se mohou zúčastnit všechny děti a studenti jak pod vedením učitele v rámci výuky, či jako jednotlivci z domova, zapojte tedy své děti a jejich výtvory přihlaste do soutěže – kromě vystavení na TechAgru v Brně mohou děti vyhrát i zajímavé ceny,“ motivuje k účasti Soňa Jelínková.

Obrázky a texty je možné zasílat do 28. února na adresu: Soňa Jelínková, Zemědělský svaz ČR, Hybernská 38, 110 01 Praha 1. Texty lze posílat také e-mailem na adresu: jelinkova@zemedelstvizije.cz. Vyhlášení vítězných obrázků a textů proběhne v rámci veletrhu TechAgro v Brně 3. dubna 2014.

Podrobná pravidla a další informace naleznete v zde a na webových stránkách www.zemedelstvizije.cz.

 

 

Hodnocení článku
  
1 2 3 4 5


Diskuse k článku

k tomuto článku nejsou zatím žádné reakce...

Vypsat příspěvky    Přidat příspěvek


Reklama
Reklama
Dnes
pátek 15.prosince 2017
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína

Nejste přihlášen(a).
Přihlášení / Registrace
hledání:
 


Všechna práva vyhrazena (c) 2017 Ředitel školy.cz, tým portálu, info@reditelskoly.cz. ISSN 1805-5168.